Bedeker Bratislavská kaviareň

Bedeker Bratislavská kaviareň je kurátorským výberom 20 najpôsobivejších svätostánkov kaviarenských povaľačov. Kritériom výberu boli zanietený prístup ku specialty coffee, kvalita služieb, kvalita kávy a interiérový dizajn. K vytvoreniu knihy ma inšpirovala veľmi podobná publikácia, ktorá vznikla v Paríži. Ako turistu ma nadchla a nechal som sa ňou sprevádzať po úžasných kaviarňach. Musím uznať, že bratislavské kaviarne sú natoľko chutné, že sa vyrovnajú tým parížskym. Tak prečo by sme sa nemohli pochváliť turistom aj my?

Prvý tlačený kaviarenský bedeker je môj autorský projekt, v ktorom sa zo mňa stala chobotnica. Kurátorujem, fotím, zhováram sa, píšem a tvorím grafický layout knihy mojimi ôsmimi chápadlami. Každá z vybraných kaviarní je odprezentovaná dvojstránkou, na ktorej nájdete fotografie a jedinečný príbeh ľudí, ktorí danú kaviareň založili. V knihe na vás čaká kapitola o filozofii výberovej kávy a recepty od baristov, vďaka ktorým si budete môcť kávu pripraviť v pohodlí domova.

8. septembra sme v kaviarni Triplefive Coffee Roasters oslávili vydanie bedekra. Súčasťou bol aj rozhovor s tromi zásadnými postavami bratislavskej kaviarenskej scény. Na otázky odpovedali David Frajt, Alexander Nagy a Martin Beniak. Knihu kávovým nápojom cold brew slávnostne pokrstil David a uviedol ju tak do života. Bedeker si môžte kúpiť v niektorých kaviarňach spomenutých v knihe, v informačnom centre mesta Bratislava alebo priamo na nashom e-shope.

Sú hodnoty vašej značky zrozumiteľné pre zákazníkov? Ak si nie ste istý, je čas porozprávať sa.

Stretnime sa